FacebookInstagram
Memur DavalarıAdalet suçu suçluyu değil, sonuna kadar masumiyeti aramaktır...

POMEM İlişik Kesme Davaları

Aday polislerimizin eğitim gördükleri merkezlerle ilişikleri çeşitli nedenlerle kesilebilmektedir. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki ilişik kesme nedeni davanın temelini oluşturmaktadır.

Kategori: Haberler - Tarih: 17 Temmuz 2020 19:27

POMEM İlişik Kesme Davaları

 

Gerekli sağlık şartlarını taşımadığı bahsiyle POMEM’le ilişiği kesilen polis adayının ilişik kesme dayanağını “Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği” oluşturmaktadır. Girdiği sınavları başarıyla geçen aday adayı polis öğrencisi POMEM’e aday olarak kaydını yaptırmaktadır. Daha sonra ilgi yönetmeliğe uygun olmadığı iddiasıyla ilişiği kesilen polis adayımız çoğu zaman ne yapacağını bilememekte ve bu durumu kabullenmektedir.

Eğitim gördüğü Polis Meslek Yüksek Okuluyla ilişiği kesilen polis adaylarımız öncelikle hukuki yardım alarak biran önce gerekli idari ve adli süreci başlatmalılardır. Bilindiği gibi zaman aşımı telafisi imkânsız zararlara meydan verebilmektedir.

“Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine” aykırı ve keyfi ilişik kesmelerin yargı tarafından iptali kaçınılmazdır. Hakem hastanenin muayenesi dava süresinde elinizi güçlendirecek en büyük kanıt olacaktır.

Bu gibi durumla karşılaşan polis adaylarına tavsiyemiz alanında uzman avukat arkadaşlarımızdan yardım alarak hukuki süreci hızlı bir şekilde başlatmaları yönündedir.

@memurdavalaricom

www.memurdavalari.com

Yorumlar (0)
SON EKLENENLER
BU AY ÇOK OKUNANLAR
Diğer Haberler